1. VODOPÁDY WILDE WASSER – tůra pro děti
  2. VODOPÁDY WILDE WASSER – PREINTALERHÜTTE
  3. OKRUH KOLEM ŠTÝRSKÉHO BODAMSKÉHO JEZERA – pro děti
  4. STODERZINKEN 2048 m.n.m.
  5. DUISITZKARSEE/OBERTAL- tůra pro děti
  6. DACHSTEINSKÝ LEDOVEC

1. VODOPÁDY WILDE WASSER – tůra pro děti

Vzdálenost autem z HAUSU 15min na parkoviště pod vodopády. (HAUS-SCHLADMING-ROHRMOOS-UNTERTAL). Kolem vodopádů k plesu RIESACHSEE je tůra vhodná pro rodiny s dětmi. (délka 1,9 km – 1:30 hod tam).

2. VODOPÁDY WILDE WASSER – PREINTALERHÜTTE

Vzdálenost autem z HAUSU 15min na parkoviště pod vodopády. (HAUS-SCHLADMING-ROHRMOOS-UNTERTAL). Kolem vodopádů k plesu RIESACHSEE pokračujeme přes KERSCHBAUERALM až k horské chatě PREINTALERHÜTTE 1661 m.n.m. (je otevřena od května do září, vzdálenost 5,7km – 3:00 hod tam, převýšení 662m).

3. OKRUH KOLEM ŠTÝRSKÉHO BODAMSKÉHO JEZERA – pro děti

Vzdálenost autem z HAUSU 10 min na parkoviště pod jezerem. (HAUS-RUPERTING-NIEDERBERG-SEEWIGTAL). Lehká a velmi příjemná procházka v horské krajině, okruh kolem jezera je přístupný celoročně! Doporučujeme navštívit místní restauraci (délka trasy 2,3 km – 1:00 hod).

4. STODERZINKEN 2048 m.n.m.

Vzdálenost autem z HAUSU 10min na parkoviště v obci ASSACH. (HAUS-AICH-ASSACH-). Po lesní cestě z obce ASSACH, stezka č. 100; 679; 675; 676 stoupáme k horské hospodě STEINERHUTTE a dále k vrcholu a nádhernému místu rozhledu STODERZINKEN 2048 m.n.m. (trasa je otevřena od května do září, vzdálenost 8,9km – 2:30 hod tam, převýšení 1369m).

5. DUISITZKARSEE/OBERTAL – tůra pro děti

Vzdálenost autem z HAUSU 15min na parkoviště u naučné stezky č. 775. (HAUS-SCHLADMING-ROHRMOOS-OBERTAL). Zpočátku stezka strmě stoupá k horské hospodě SAGHUTTEN, dále pokračujete za nádherných výhledů k malebnému jezeru DUISITZKARSEE. Tůra vhodná pro rodiny s dětmi. (okruh délky 7,1 km – celkem 3:00 hod, převýšení 608m).

6. DACHSTEINSKÝ LEDOVEC

Vzdálenost autem z HAUSU 15min na parkoviště k lanovce na DACHSTEIN. (HAUS-SCHLADMING-RAMSAU). Dachsteinský ledovec je nejnavštěvovanější turistickou destinací ve Štýrsku . Velkým zážitkem je lanová dráha na nejvýchodnější alpský ledovec s převýšením 1000m kde zažijete fantastické panoramatické výhledy do okolních hor. Dachstein, to je celoroční ráj pro lyžaře a především pro běžkaře a také výchozí bod pro pěší turistiku.

Dachstein Sky Walk

Napínavé – ale v bezpečí! Pod nohama: Hunerkogel, kolmá skalní stěna klesá rovně dolů. Všude kolem vás je bezkonkurenční horské panorama. Vítejte na Dachstein Sky Walk, nejokázalejší vyhlídkové plošině v Alpách.

Dachstein Ice Palace

Návštěva Dachstein Ice Palace vás zavede hluboko do nitra ledovce Dachstein. Ponořte se do fascinujícího světa ledu, světla a zvuku. Nechte se okouzlit zářící čistotou ledu a mystickou hudbou. VHODNÁ DESTINACE PRO DĚTI!